Cennik wysyłki

Na terenie Polski:

 
Paczka w Ruchu:
 
(bardzo prosimy o wskazanie Kiosku Odbiorczego wpisując jego adres w "Uwagi" podczas składania zamówienia, lub przesyłając go drogą mailową na adres: biuro@ksiegarniamieszko.pl)
 
 • przesyłka "Paczka w RUCHu"  - od 5,99 zł
 
 
Kurier - 16,50 zł
 
Kurier (pobranie) - 21,50 zł
 
Paczkomaty InPost
 
 • Przesyłka płatna przelewem  - 13,80 zł
 • Przesyłka za pobraniem  - 13,80 zł + 1,6% wartości nadania
 
 
Odbiór osobisty - 0,00 zł

 

w Księgarni MIESZKO 
ul. Legionów 16 
38-300 Gorlice

 

Zamówienia międzynarodowe - koszty wysyłki wyliczane są indywidualnie

Regulamin i wysyłka

Regulamin sklepu

Uprzejmie informujemy, że z dniem 25 grudnia 2014 roku zmianie ulegnie Regulamin zakupów w sklepie internetowym ksiegarniamieszko.pl. Zmiana ta spowodowana jest wejściem w życie z dniem 25 grudnia 2014 r. nowej ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

I. Postanowienia ogólne

1. Sklep internetowy www.ksiegarniamieszko.pl prowadzony jest przez firmę Księgarnię MIESZKO  z siedzibą przy ulicy Legionów w Gorlicach. Działalność ta jest skierowana do użytkowników indywidualnych i odbywa się w zgodnie z obowiązującym prawem.
REGON: 490368973
NIP: 738-000-72-64

2. Zawartość sklepu internetowego www.ksiegarniamieszko.pl nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego, a zatem złożenie zamówienia przez klienta nie oznacza natychmiastowego zawarcia umowy. Klient wypełniając formularz zamówienia składa ofertę kupna określonego towaru.

3. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją postanowień tego Regulaminu.
Rabaty dla klientów indywidualnych:
Warunkiem otrzymywania dodatkowych rabatów jest posiadanie konta w  naszej księgarni Internetowej. Wartość dotychczasowych zakupów Klienta  jest sumowana i w zależności od tej sumy automatycznie naliczane są rabaty:
suma zakupów na kwotę 300 zł – 1%
suma zakupów na kwotę 400 zł – 2%
suma zakupów na kwotę 500 zł – 3%
suma zakupów na kwotę 600 zł – 4%
suma zakupów na kwotę 800 zł – 5 %
Rabaty nie obejmują kosztów transportu.

II. Ochrona danych osobowych

1. Dane osobowe przekazywane przez klientów sklepu www.ksiegarniamieszko.pl podczas składania zamówienia są przetwarzane przez firmę Księgarnia MIESZKO z siedzibą przy ulicy Legionów 16 w Gorlicach.

2. Dane osobowe są wykorzystywane wyłącznie w celu:

 • realizacji zamówienia
 • jeśli klient wyrazi zgodę - wysyłania informacji o nowościach w sklepie www.ksiegarniamieszko.pl

3. Dane osobowe nie są udostępniane innym podmiotom.

4. Każdy klient ma prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania.

III. Składanie zamówień

1. Ceny towarów znajdujących się w ofercie sklepu internetowego www.ksiegarniamieszko.pl wyrażone są w złotych polskich. Koszty przesyłki na terenie Polski są doliczane do zakupionego towaru wg cennika.

 • Przy zamówieniach powyżej 400 zł. (przelew) na terenie Polski - dostawa gratis kurierem.
 • Przy zamówieniach powyżej 550 zł. (za pobraniem) na terenie Polski - dostawa gratis kurierem.

W przypadku zamówień międzynarodowych koszty przesyłki wyliczane są indywidualnie. Po złożeniu zamówienia wysyłamy informację o kwocie jaką należy doliczyć do ceny książki i wpłacić na konto.

2. Serwis www.ksiegarniamieszko.pl zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie bez uprzedzenia. Zmiana cen nie dotyczy zamówień przyjętych do realizacji.

3. Przez złożenie zamówienia należy rozumieć wypełnienie formularza zamówienia znajdującego się na stronach serwisu i przesłanie go do www.ksiegarniamieszko.pl Poprawnie złożone zamówienie definiuje następujące kwestie:

a. dane kontaktowe i adresowe: zamawiającego, odbiorcy i płatnika
b. co najmniej jedną pozycję określonego produktu wraz z ceną
c. koszty transportu
d. sposób płatności
e. wypełniając formularz, dodatkowe informacje na temat zamówienia można dopisać w miejscu poświęconym na UWAGI.

4. Serwis www.ksiegarniamieszko.pl w każdym wypadku zastrzega sobie prawo weryfikacji dokonanego zamówienia oraz jego anulowania w przypadkach uzasadniających wątpliwości co do jego rzetelności.

IV. Potwierdzenie i weryfikacja zamówień

1. Poprawnie złożone zamówienie potwierdzane jest za pomocą automatycznej wiadomości wysyłanej na adres e-mail klienta.

2. W przeciągu 24 godzin (dni robocze) od momentu potwierdzenia złożenia zamówienia przeprowadzana jest jego weryfikacja, w ramach której ustalane są szczegóły dostarczenia przesyłki. Weryfikacja odbywa się telefonicznie lub poprzez pocztę e-mail.

3. Jeżeli weryfikacja nie nastąpi w deklarowanym czasie, może to oznaczać, że dane umieszczone przy składaniu zamówienia były błędne. W takiej sytuacji obowiązek skontaktowania się z serwisem www.ksiegarniamieszko.pl leży po stronie klienta. Brak takiego kontaktu w przeciągu 5 dni od dnia złożenia zamówienia skutkuje anulowaniem zamówienia.

V. Dostarczanie zamówionych produktów

1. Serwis www.ksiegarniamieszko.pl zobowiązuje się do wysłania Klientowi towarów posiadanych w magazynie w terminie od 48 do 72 godzin od momentu weryfikacji zamówienia. Czas ten obowiązuje dla dni roboczych.
W przypadku problemów z realizacją zamówienia w wyżej podanym terminie będziemy kontaktować się z Państwem indywidualnie.

2. Serwis www.ksiegarniamieszko.pl zastrzega ponadto, iż czas realizacji na niektóre zamówienia może wynosić od 5-7 dni, przy czym informacja ta będzie zawarta przy danej książce.

VI. Płatności

1. Serwis www.ksiegarniamieszko.pl proponuje swoim Klientom następujące formy płatności:

 • kurierowi przy odbiorze przesyłki
 • przelewem na konto
 • Przelewy24

Operatorem kart płatniczych jest PayPro SA Agent Rozliczeniowy, ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, NIP 7792369887, Regon 301345068.

VII. Gwarancja i rękojmia

1. Wszystkie produkty oferowane przez www.ksiegarniamieszko.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych.

VIII. Zwroty towarów

1. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) - Klient, który zakupił towar poza lokalem oferującego go przedsiębiorstwa ma prawo zrezygnować z zakupu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki, formularz odstąpienia od umowy znajduje się na końcu regulaminu.

2. Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić klientowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy Produktu (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie Internetowym).
Klient ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić Produkt Sprzedawcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę do odbioru, chyba że Sprzedawca zaproponował, że sam odbierze Produkt. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie Produktu przed jego upływem.

3. Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Klient, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

4. Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy, zwrócić Klientowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostawy Produktu. Nowa ustawa o prawach konsumenta przewiduje jednak kilka sytuacji, kiedy konsument/Klient będzie obowiązany ponieść koszty w związku z odstąpieniem od umowy. Poniżej wskazujemy możliwe koszty związane z odstąpieniem przez klienta od umowy, które obowiązany jest ponieść klient:

 • Klient ponosi bezpośrednie koszty zwrotu Produktu (czyli koszt odesłania Produktu do Sprzedawcy), chyba że Sprzedawca zgodził się je ponieść lub nie poinformował konsumenta o konieczności poniesienia tych kosztów.

5. Klient może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy w ciągu 14 dni od doręczenia produktu pisemnie albo w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej.

6. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Produktu będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Produktu.

7. Nie odbieramy żadnych przesyłek za pobraniem.

IX. Postanowienia końcowe

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy z dnia 02.03.2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

2. Serwis www.ksiegarniamieszko.pl zastrzega sobie prawo do zmiany treści niniejszego regulaminu bez uprzedzenia.

Informujemy, że opcja wyboru pomiędzy firmami kurierskimi jest niedostępna. Z powodu dziennych limitów odbioru przesyłek nałożonych przez firmy kurierskie, www.ksiegarniamieszko.pl samodzielnie kieruje zamówienia do wybranej firmy, aby zapewnić jak najszybszą wysyłkę paczek.
Prosimy wybrać taki adres dostawy dla przesyłki, aby możliwe było jej skuteczne doręczenie.
O szczegółach doręczenia, takich jak nazwa kuriera, który doręczy przesyłkę oraz numer nadania, poinformujemy w mailu wysyłanym w momencie przekazania paczki firmie kurierskiej.

 

Załącznik:

Pobierz formularz odstąpenia od umowy (.pdf) lub skopjuj z poniższego tekstu

 

Niniejszy wzór jest załącznikiem do ustawy o prawie konsumenta, która wchodzi w życie 25 grudnia 2014 r.

 

 

Miejscowość i data

.................................................

Dane Konsumenta

 

Księgarnia MIESZKO

ul. Legionów 16

38-300 Gorlice

biuro@ksiegarniamieszko.pl

 

 

FORMULARZ ODSTĄPIENIA OD UMOWY

(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
– Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(*)
– Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)
– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
– Adres konsumenta(-ów)
– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
– Data
(*) Niepotrzebne skreślić.

 

Podpis Konsumenta

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Wydawcy

Sklep internetowy Shoper.pl