nadania i lokacje króla kazimierza wielkiego na ziemi gorlickiej

Autor/autorzy:

  • Andrzej Ćmiech
  • Agnieszka Franczyk-Cegła

Wydawnictwo: NOVA SANDEC 

Oprawa: Twarda:
Format: 23.4×30.4cm

Ilość stron: 96

Wydanie: 1

Rok wydania: 2013

ISBN: 978-83-6255-097-5

EAN: 9788362550975

 Ciężar: 0,8 kg 

Opis:
Książka ,,Nadania i Lokacje króla Kazimierza Wielkiego na Ziemi Gorlickiej” jest wydawnictwem składającym się z dwóch części:
Pierwszej – merytorycznej napisanej przez Andrzeja Ćmiecha opisującej działalność lokacyjną króla Kazimierza Wielkiego, jego zasługi w zagospodarowaniu ziemi gorlickiej i okoliczności polityczne działalności króla na naszej ziemi,
Drugiej – dokumentacyjnej zawierającej teksty nadań i lokacji w języku łacińskim oraz i ich tłumaczenia na język polski dokonane przez wykładowcę języka łacińskiego Uniwersytetu Wrocławskiego panią Agnieszkę Franczyk-Cegła.
Całość jest bogato ilustrowana oryginalnymi zachowanymi do naszych czasów aktami lokacji i nadań królewskich i oblatami z ksiąg grodzkich bieckich i Metryki Koronnej. Książka pokazuje też wszystkie zachowane pamiątki upamiętniające działalność na ziemi gorlickiej króla Kazimierza Wielkiego.
Publikacja jest wydaniem pamiątkowym opracowanym w 650. rocznicę powtórnego nadania prawa magdeburskiego dla Biecza, lokacji wsi Sękowa oraz Lipinek.

Cena: 55,00 zł